O depresji, w depresji, wsparcie w depresji, leczenie depresji, depresja to choroba, depresja forum

Forum psychologiczne o depresji.

  • Nie jeste¶ zalogowany.
  • Polecamy: Gry

#1 2010-06-04 00:08:34

pasa¿er

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 98
Punktów :   

Depresja - zdradzona mi³o¶æ cz.4

Zdradzona mi³o¶æ

S³owo „mi³o¶æ” budzi³o najwiêcej emocji. Gdy cichym g³osem snu³a¶ opowie¶æ o nim - „mi³o¶ci twego ¿ycia” - i o tym, jak wa¿ny by³ dla ciebie, wci±¿ jeszcze mog³em wyczuæ ogromn± si³ê i ciê¿ar uczucia, którym go obdarzy³a¶. Uczucia maj± swój ciê¿ar gatunkowy, podobny do tego z dzieciêcych wyliczanek „kocha, lubi, szanuje…”. Zapewne w tym przypadku by³ to ciê¿ar zbyt wielki jak na barki m³odego cz³owieka. Tak bardzo potrzebowa³a¶ mi³o¶ci, ¿e gdy pojawi³ siê na horyzoncie on - „wy¶niony idea³ mê¿czyzny” - ca³± si³± swego pragnienia rzuci³a¶ siê w jego ramiona i chcia³a¶, by ciê z nich ju¿ nigdy nie wypu¶ci³. Zapewne on w³a¶nie mia³ zast±piæ ci ch³odnego i nieobecnego przez d³ugie lata ojca, ci±gle zapracowan± mamê, rodzeñstwo zajête swoimi sprawami i kilka innych nieudanych mi³o¶ci. A on ledwie potrafi³ kochaæ za siebie samego. Nawet nie zauwa¿y³a¶, kiedy go to przeros³o. Przestraszy³ siê, zawaha³, ale w koñcu odszed³… A ciebie ciê¿ar poci±gn±³ na dno rozpaczy, w otch³añ depresji. Czy to by³a jego wina? Nie! Choæ na pewno jego „win±” by³o to, ¿e rozbudzi³ w Tobie owo g³êbokie pragnienie mi³o¶ci przez d³ugie lata t³umione i kontrolowane. Depresja to choroba braku mi³o¶ci - uleczyæ j± mo¿na tylko mi³o¶ci± i z mi³o¶ci±.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.ronins.pun.pl www.tril2010.pun.pl www.headofwar.pun.pl www.graopokemon.pun.pl www.eragon-dziedzictwo.pun.pl