O depresji, w depresji, wsparcie w depresji, leczenie depresji, depresja to choroba, depresja forum

Forum psychologiczne o depresji.

#1 2012-04-03 16:11:59

pasażer

Administrator

Zarejestrowany: 2010-03-04
Posty: 98
Punktów :   

Obsesja na punkcie czystości

Witam,

Mam obsesję na punkcie czystości. Na przykład, nie mogę znieść dotykaj rzeczy i nie mycia rąk po jej zakończeniu.

Miałem obsesję na jakiś czas przed, ale odkryłem dezynfekcji rąk i wykorzystał je często zamiast mycia rąk. To uratowało moje ręce wtedy, ale teraz nie mogę go użyć, ponieważ skóra na dłoniach jest czerwone, popękane i swędzenie i stosowanie dałoby mi uczucie pieczenia. Używam krem ​​naprawczy zamiast ręki, za każdym razem po umywam ręce, ale nie wydaje się działać znacznie ze względu na częstotliwość mycia rąk.

Po prostu chcę się zatrzymać, nie tylko ze względu na szkody to robi do moich rąk, ale również dlatego, że moje rachunki za wodę są bardzo drogie ze względu na moją obsesją mycia, nie wspominając wszystkie mydła muszę kupić. Jestem też obsesję na punkcie kąpieli i chociaż nie zawsze robią to codziennie, spędzam co najmniej 30 minut pod prysznicem, a czasami wziąć kilka pryszniców jeden po drugim, bo jestem pod wrażeniem, nie jestem dość czyste Kiedyś wyjdzie. Czasami wydaję tyle, co 15-30 minut w łazience tylko do mycia i ponownego mycia rąk, bo mam coś poszło nie tak i uczucie moje ręce nie są dość czyste. Podobnie jak krem ​​do rąk i zastosowanie, to jest tłusta więc kiedy umyć ręce i mydło je przynajmniej dwa razy, jeśli nie trzy razy lub więcej, aby ją usunąć. Potem spędzają sporo płukanie ich, bo jestem opętany nie może być mydło w lewo. Kiedy ja prysznic szampon moje włosy co najmniej dwa razy, może trzy razy, jeśli nie czuję, że to czyste, nawet gdybym już obsypany minut wcześniej.

Znowu chcę się zatrzymać, zdaję sobie sprawę, jest to niezdrowe, ale ja po prostu nie może zrobić sam. Próbowałem zmusić się nie myć ręce w czasie, ale stają się zestresowani, lęk, zaczynają się pocić, co sprawia, że ​​gorzej, ponieważ będzie to oznaczać, że będę musiał brać prysznic i używać nawet więcej wody i produktów. Tak jak w przypadku klasycznych objawów OCD myślę, rytuały muszą być wykonane do przeżycia od lęku. To, że ja tylko czuć gdy jestem pod prysznicem, czy po umyciu po ręce i poczuć piskliwy czyste.

Moja obsesja czystość jest jak błędne koło. To uniemożliwia mi robić oczyszczanie mojego mieszkania często, bo nie chcę stać się zakurzony na przykład. To doświadczenie, kiedy to zrobić. Nie chcę jeść żywności, które mają być dotknięte ręką, podobnie jak hamburgery i kanapki, chyba, że ​​mam możliwość umyć ręce natychmiast. Kiedy gotuję jestem bardzo uważać, aby nie ubrudzić, a czasem nawet nie gotować, bo to zbyt wiele kłopotów i stresu. Po tym, jak zmywać naczynia muszę wziąć prysznic i zmienić ubranie, bo jestem paranoikiem niektóre z brudnej wody mogło dostanie na moje ubrania i skóry. Właściwie to unikanie jedzenia tak często jak to możliwe, ponieważ nie chcę aby była brudna jakoś. To sprawia, że ​​czuję się słaby i przygnębiony. Biorąc śmieci jest najgorsze. I zawsze trzeba zaplanować, zanim prysznicem, bo czuję bardzo brudno później.

Czasem moja autosugestia czyni mnie paranoikiem, jak ja jestem pod wrażeniem, ja dotknął przed czymś brudnym, chociaż w rzeczywistości tak nie było. Na przykład jeśli jest to centymetrów i nie dotykać go, ale mam wrażenie, zrobiłem jednak. Uczucie brudny czasami czuję się tak straszne, że mam ataki paniki, zablokowane i nie może nic zrobić normalnie.

Gorzej jeśli jestem gdzieś i czuć brudne. I czasami uruchomić późno na spotkania z powodu mojego nadmiernego mycia i obawiam się, jest to zakłócanie mojej wydajności w pracy. Zawsze odwiedzić publicznych łazienki się umyć, a od prysznica nie jest możliwe, jeśli pocę (zwykle z powodu coraz zestresowany) nie będę w stanie cieszyć się resztę czasu. Moje myśli będą skoncentrowane na dotarcie do domu, zalewając i zmiany ubrania. Jeśli nie jest to obowiązkowe spotkanie i to dzień z przyjaciółmi lub rodziną, czasem nawet usprawiedliwiać siebie i pozostawić do domu i umyć, a więc mój dzień się jest zniszczony.

Niekiedy poświęca się coś innego, jak praca, oglądanie telewizji czy surfowanie po Internecie pomaga ale nie zawsze. Ja również spędzić znacznie więcej czasu kiedy prysznic, ponad godzinę, bo chciałbym mydło się przynajmniej cztery razy, ale udało mi się je zmniejszyć do raz lub dwa razy i czuć czyste. Jednak z jakiegoś powodu nie mogłem zrobić to samo o umyciu moje włosy. Moje włosy dostaje tłustej szybkie, więc muszę myć przynajmniej co drugi dzień, jeśli mam gdzieś iść.

Nie chciałbym używać leku w leczeniu tego problemu, bo słyszałem, że są skutki uboczne i nie reagują dobrze na wiele leków w ogóle. Więc jestem bardziej zainteresowany autosugestia i techniki sterowania. Czy mogę mentalnie zaprogramować się czuć nie jestem brudna, zamiast prowadzenia powiedzieć sobie, że jestem? I jak?

Cóż, to był długi, ale mam nadzieję, że ktoś może mi doradzić lub co najmniej odnosić się i wymiany doświadczeń i jak udało Ci się go pokonać. Dzięki do czytania

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
śmieszne wierszyki o piciu piwa cytat bibli lsmods jak rozkochac w sobie zodiakalnego byka jak działa print screen